Kubuś Puchatek – przykładowe karty pracy

Kreatywne zadania do wykorzystania w pracy z dziećmi w szkole i przedszkolu:

  1. „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele”
    W tej aktywności dzieci będą łączyć postacie z książki z ich odpowiednimi obrazkami. Na przykład, Kubuś Puchatek to miś w czerwonej koszulce, Prosiaczek jest małym różowym prosiakiem, Tygrysek ma paski na ciele, a Królik to… oczywiście królik! To świetny sposób, by przypomnieć sobie bohaterów tej uwielbianej historii.
  2. „Kolorujemy Kubusia Puchatka”
    W tej części dzieci dostaną do pokolorowania obrazek przedstawiający Kubusia Puchatka, jego przyjaciół lub jakąś zabawną scenę z książki, np. Puchatka z jego ukochanym miodem. Każdy maluch ma okazję użyć ulubionych kolorów, by nadać postaciom i scenom życia!
  3. „Zagadki o Kubusiu i przyjaciołach”
    Kto jest mały, różowy i zawsze pełen obaw? A kto uwielbia skakać i ma paski na grzbiecie? Te zagadki pomogą dzieciom lepiej poznać postacie z „Kubusia Puchatka”. Oprócz frajdy z rozwiązywania, maluchy utrwalą sobie charakterystyczne cechy bohaterów.
  4. „Łamigłówka Puchatka”
    Tutaj dzieci będą dopasowywać wierszyki do odpowiednich obrazków. Na przykład: „Kiedy Kubuś Puchatek w lesie spaceruje, zawsze miód na deser w sercu ukryje” – a obok znajduje się obrazek Kubusia z miodem. To świetna zabawa, która sprawdza, jak dobrze dzieci znają książkę!
  5. „Uzupełnianie historii Kubusia Puchatka”
    Co by się stało, gdyby Kubuś Puchatek poszedł do lasu? Jakie przygody mogłyby go tam spotkać? Dzieci będą miały za zadanie uzupełnić brakujące słowa w historii, na przykład: „Kubuś Puchatek poszedł do lasu, żeby zebrać (miód, kwiaty, jagody), i spotkał (Prosiaczka, Królika, Tygryska), który zaproponował mu (zabawę, wspólny piknik, wyścigi)”. W ten sposób maluchy będą mogły stworzyć własną wersję historii Kubusia!
Autorka bloga
Cześć! Mam na imię Ania i jestem mamą dwóch urwisów, którzy codziennie udowadniają mi, że kawa nie jest wcale tak ważna jak wygrana w „kto krzyczy głośniej”. Zawodowo przedszkolanka i nauczycielka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *